Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Facebook opouštějí vysocí manažeři. Může za to Zuckerberg

facebook
facebook
Foto: Pixabay

Americkou společnost Facebook opouštějí dva vysocí manažeři. Po 13 letech ve firmě odchází produktový ředitel Chris Cox a s podnikem se loučí i šéf dceřiné společnosti WhatsApp Chris Daniels, který se jejího vedení ujal ani ne před rokem. Podle informovaných zdrojů listu The New York Times je za odchodem těchto lidí jejich nesouhlas s šéfem Facebooku Markem Zuckerbergem.

Zakladatel a šéf celosvětově používané sociální sítě Facebook minulý týden oznámil, že se Facebook více zaměří na komunikaci v šifrovaných chatových službách a na přísnější ochranu soukromí. Součástí změn je podle Zuckerberga i plán na propojení služby zasílání zpráv prostřednictvím služeb Facebook Messenger, WhatsApp a Instagram do roku 2020 do jednoho šifrovaného systému.

Tento obrat vyvolává podle agentury DPA mnoho otázek - včetně budoucího obchodního modelu Facebooku. V současné době generuje firma obchodovaná na tržby především díky reklamě.

Zuckerberg se podle zdrojů snaží, aby odchod obou vedoucích pracovníků nevypadal jako roztržka. "Už několik let se mnou Chris hovořil o své touze dělat něco jiného," napsal šéf Facebooku na svém blogu. Dodal, že mu jeho dlouholetý spolupracovník Cox bude chybět.

Jak Cox tak Daniels platí za Zuckerbergovy osobní přátele. Cox byl ve firemní hierarchii považován za muže číslo tři po Zuckerbergovi a provozní ředitelce Sheryl Sandbergové. WhatsApp bude podle Zuckerbergova sdělení nově řídit Will Cathcart, který měl předtím na starosti hlavní aplikaci Facebooku. Tu nyní povede Fidji Simová.

Témata:  Facebook Mark Zuckerberg

Související

Aktuálně se děje

20. května 2026 15:20

18. května 2026 16:55

13. května 2026 17:00

29. dubna 2026 10:50

28. dubna 2026 16:34

Standard & Poor’s varuje: ČEZ může mít nejhorší rating za téměř 20 let

Agentura Standard & Poor’s dnes varuje, že společnosti ČEZ zhorší rating na nejhorší úroveň za posledních minimálně takřka 20 let; zhoršuje svůj ratingový výhled při zatímním zachování hodnocení A-. Agentura hodnotí plán na vyčlenění nevýrobní části ČEZ a prodeje její části jako negativní z hlediska věřitelů, neboť krok může zhoršit obchodní a potenciálně také finanční profil podniku. Nevýrobní část je dlouhodobě stabilnější než část výrobní, která by tak při vyčlenění přišla o stabilizující kotvu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy