Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výheň se bude stupňovat! Předpověď počasí na noc a středu 12. června

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Nad střední Evropou se bude vlnit frontální rozhraní mezi velmi teplým vzduchem na východě a chladným na západě, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Polojasno až jasno, zpočátku v Čechách při zvětšené oblačnosti místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné a k ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 20 až 16 °C, na západě až 14 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, na západě Čech slabý proměnlivý, v bouřkách přechodně zesílí. Tlaková tendence: setrvalý stav Počasí přes den (07-24): Jasno až polojasno, během dne zejména v Čechách až oblačno a místy, jinde ojediněle přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné s nárazy větru kolem 70 km/h. Na západě ráno ojediněle mlhy. Nejvyšší teploty 29 až 33 °C, na západě Čech kolem 28 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě přechodně čerstvý 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s. Během dne se bude v Čechách vítr měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí. Tlaková tendence: slabý pokles, v Čechách později mírný vzestup

Témata:  počasí léto Koupaliště

Související

Aktuálně se děje

20. května 2026 15:20

18. května 2026 16:55

13. května 2026 17:00

29. dubna 2026 10:50

28. dubna 2026 16:34

Standard & Poor’s varuje: ČEZ může mít nejhorší rating za téměř 20 let

Agentura Standard & Poor’s dnes varuje, že společnosti ČEZ zhorší rating na nejhorší úroveň za posledních minimálně takřka 20 let; zhoršuje svůj ratingový výhled při zatímním zachování hodnocení A-. Agentura hodnotí plán na vyčlenění nevýrobní části ČEZ a prodeje její části jako negativní z hlediska věřitelů, neboť krok může zhoršit obchodní a potenciálně také finanční profil podniku. Nevýrobní část je dlouhodobě stabilnější než část výrobní, která by tak při vyčlenění přišla o stabilizující kotvu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy