Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 5. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Po okraji tlakové výše nad západní Evropou bude přes Dánsko a severní Německo postupovat teplá fronta k východu a svým jižním okrajem ovlivní počasí u nás, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Zataženo až oblačno, zpočátku místy, zejména na jihozápadě a západě,postupně na většině území občas sněžení. V Čechách od západu v polohách pod 600 m srážky smíšené. Nejnižší teploty +2 až -2 °C,na severovýchodě a východě při zmenšené oblačnosti ojediněle kolem-4 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: slabý vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):Zataženo až oblačno, zpočátku občas déšť se sněhem, nad 600 m, na Moravě a ve Slezsku i v nižších polohách sněžení. Postupně od západu srážky většinou dešťové, sněhové jen nad 700 m. K večeru v Čechách ubývání srážek. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Na východě území vítr mírný. V Čechách na horách se budou místy tvořit sněhové jazyky.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí zima

Aktuálně se děje

30. července 2026 13:49

Parkování u obchodních center má svá pravidla. Za chybu hrozí pokuta

Parkoviště u obchodních center a supermarketů bereme jako samozřejmost. Přijedeme, zaparkujeme, nakoupíme a odjedeme. Na první pohled jde o obyčejný prostor, kde „platí zdravý rozum“. Ve skutečnosti však jde o prostor, kde se střetává soukromé vlastnictví, pravidla silničního provozu i ochrana spotřebitele. Právě zde proto mnohdy vznikají nedorozumění a někdy i nepříjemné spory mezi řidiči, provozovateli parkovišť nebo pojišťovnami. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy