Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí: Do Česka dorazí tropy. Teploty se vyšplhají až na 33 °C

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Nadcházející víkend bude v Česku bez srážek a s tropickými teplotami. Stoupat budou postupně až k nedělním maximům kolem 33 stupňů Celsia. Ještě tepleji, ale už s bouřkami, bude podle předpovědi v pondělí. Maxima nad tropickou třicítkou meteorologové očekávají také v další části příštího týdne. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes bude ještě převážně polojasno s ojedinělými přeháňkami zejména na jihu a východě České republiky. Nejvyšší denní teploty by neměly překračovat 30 stupňů Celsia, stejně jako v pátek, kdy už meteorologové srážky neočekávají.

Oba víkendové dny by měly být také beze srážek, s jasnou až polojasnou oblohou. Teploty by v sobotu měly šplhat až k 31 stupňům Celsia, v neděli ještě o dva stupně výš.

Pondělní teplotní maxima mohou podle předpovědi růst až k 35 stupňům Celsia. Nebe zůstane jasné až polojasné, místy mohou přijít přeháňky nebo bouřky, na východě ale jen ojediněle.

Podobné počasí meteorologové očekávají také v dalších dnech, teplotní maxima přes den už ale budou mírně nižší mezi 28 a 32 stupni Celsia. Tropické ale mohou být už i noci, když teploty neklesnou pod 20 stupňů.

Témata:  počasí léto

Související

Aktuálně se děje

20. května 2026 15:20

18. května 2026 16:55

13. května 2026 17:00

29. dubna 2026 10:50

28. dubna 2026 16:34

Standard & Poor’s varuje: ČEZ může mít nejhorší rating za téměř 20 let

Agentura Standard & Poor’s dnes varuje, že společnosti ČEZ zhorší rating na nejhorší úroveň za posledních minimálně takřka 20 let; zhoršuje svůj ratingový výhled při zatímním zachování hodnocení A-. Agentura hodnotí plán na vyčlenění nevýrobní části ČEZ a prodeje její části jako negativní z hlediska věřitelů, neboť krok může zhoršit obchodní a potenciálně také finanční profil podniku. Nevýrobní část je dlouhodobě stabilnější než část výrobní, která by tak při vyčlenění přišla o stabilizující kotvu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy