Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 1. srpna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Počasí nad střední Evropou bude ovlivňovat mělká brázda nižšího tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):
Většinou oblačno, na východě zpočátku polojasno. Od západu místy přeháňky nebo bouřky, na východě srážky až k ránu a jen ojediněle. Nejnižší teploty 20 až 16 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.


Tlaková tendence: setrvalý stav


Počasí přes den (07-24):
Oblačno až zataženo, od západu přechodně polojasno. Místy přeháňky. Odpoledne a večer místy, na východě ojediněle bouřky, i silné. Nejvyšší teploty 25 až 29 °C, na jižní Moravě až 32 °C, v 1000 m na horách kolem 20 °C, na Šumavě až 24 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.


KOMENTÁŘ METEOROLOGA:
V bouřkách se v jihozápadní polovině území můžou objevit zejména přívalové srážky kolem 40 mm, v opakovaných bouřkách i kolem 60 mm. Kombinace vyšších teplot a vlhkosti vzduchu bude způsobovat pocit dusna.


Tlaková tendence: setrvalý stav, odpoledne i slabý pokles

Témata:  počasí bouřky

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 12:15

15. června 2026 13:59

Tři čtvrtiny Čechů letos tráví dovolenou v tuzemsku, vede jižní Morava

Letní dovolená letos bude ve znamení Česka. Podle aktuálního průzkumu agentury CzechTourism plánuje strávit volné dny v tuzemsku 77 procent Čechů, což je meziročně o dvanáct procentních bodů více. Mezi nejvyhledávanější destinace patří jižní Morava, kterou si pro dovolenou vybírá každý čtvrtý z těch, kteří zůstávají v České republice.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy