Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 30. června. Na Česko se ženou další silné bouřky

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Studená fronta, která se bude vlnit nad střední Evropou, se bude postupně rozpadat, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Zpočátku oblačno až zataženo, místy déšť, přeháňky a bouřky, zpočátku ojediněle i extrémně silné. K ránu částečné protrhávání oblačnosti a ustávání srážek. Na východě oblačno až polojasno a jen ojediněle přeháňky a bouřky. K ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 20 až 16 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Místy se vyskytnou velmi silné bouřky, v pásu od jižních po severovýchodní Čechy i extrémně silné bouřky, zejména s přívalovými srážkami kolem 90 mm. Zpočátku se v bouřkách ojediněle vyskytnou i kroupy a nárazy větru kolem 90 km/h. Vzhledem k nasycení území a dalším intenzivním srážkám bude docházet k rychlému vzestupu hladin zejména menších vodních toků na úrovně SPA.Tlaková tendence: setrvalý stavPočasí přes den (07-24):Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. K večeru další ubývání oblačnosti. Ráno ojediněle mlhy. Nejvyšší teploty v Čechách 26 až 30 °C, na Moravě a ve Slezsku 31 až 35 °C, v 1000 m na horách kolem 23 °C, v Beskydech kolem 28 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.Tlaková tendence: setrvalý stav

Témata:  počasí déšť

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 12:15

15. června 2026 13:59

Tři čtvrtiny Čechů letos tráví dovolenou v tuzemsku, vede jižní Morava

Letní dovolená letos bude ve znamení Česka. Podle aktuálního průzkumu agentury CzechTourism plánuje strávit volné dny v tuzemsku 77 procent Čechů, což je meziročně o dvanáct procentních bodů více. Mezi nejvyhledávanější destinace patří jižní Morava, kterou si pro dovolenou vybírá každý čtvrtý z těch, kteří zůstávají v České republice.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy