Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Cestovka putující po stopách korupce dostala pokutu

Cestovka putující po stopách korupce dostala pokutu

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Cestovní agentura, která nabízí lidem cesty po místech spojovaných s korupčními aférami, musela zaplatit pražské Nemocnici Motol téměř pět tisíc korun. Při svém zájezdu právě do nemocničního areálu porušila bezpečnostní a hygienické normy, informovala ve středu mluvčí nemocnice Pavlína Daňková.

"Corrupt Tour musela za komerční využití prostor zdravotnického zařízení zaplatit 4 800 korun. Agentura exkurzí po dětské části nemocnice porušila hned několik obecně závazných právních předpisů a interních opatření našeho zdravotnického zařízení, kde platí přísné hygienické a bezpečnostní předpisy. Ty chrání bezpečnost a zdraví pacientů a obzvlášť těch nejmenších - dětí," vysvětlila Daňková.

Corrupt Tour má své nabídce cesty po třech pražských nej, kam řadí Škodův palác, tunel Blanka a výstavbu metra do Letňan, kde se měla konat olympiáda. Motolská nemocnice spadá do okruhu Nemocnice na kraji zákona, za které cestovka považuje kromě Motola i Střešovice a IKEM. Třetí pražskou nabídkou je putování nazvané Pražské safari. To slibuje pohled na obydlí lidí, o kterých se mluví v souvislosti s korupčními kauzami.

Další cesty pak cestovka organizuje do Ústí nad Labem a nejnověji i do Hostivice, spjaté s Davidem Rathem.

Témata:  korupce

Související

Aktuálně se děje

20. května 2026 15:20

18. května 2026 16:55

13. května 2026 17:00

29. dubna 2026 10:50

28. dubna 2026 16:34

Standard & Poor’s varuje: ČEZ může mít nejhorší rating za téměř 20 let

Agentura Standard & Poor’s dnes varuje, že společnosti ČEZ zhorší rating na nejhorší úroveň za posledních minimálně takřka 20 let; zhoršuje svůj ratingový výhled při zatímním zachování hodnocení A-. Agentura hodnotí plán na vyčlenění nevýrobní části ČEZ a prodeje její části jako negativní z hlediska věřitelů, neboť krok může zhoršit obchodní a potenciálně také finanční profil podniku. Nevýrobní část je dlouhodobě stabilnější než část výrobní, která by tak při vyčlenění přišla o stabilizující kotvu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Evropa zaostává. Bez amerického deštníku by byla zadluženější než USA

V uplynulém týdnu se na českých sítích strhla mela. Jakub Landovský, jehož zmocnění pro plnění závazků vůči NATO dnes schvaluje vláda, nejprve glosoval slova finského prezidenta Alexandra Stubba. Ten v projevu na Hradě vyzval přítomné v obecenstvu, ať si připomenou, jak pozitivně EU změnila jejich život za posledních třicet let. „V roce 1996 měla EU patnáct členů a 28 % světového HDP. Dnes má 27 členů, a 15 % globálního HDP,“ rýpl si nato novopečený zmocněnec vyzdvižením čísel, která příliš nepečetí vzkaz, jejž chtěl Stubb z Hradu vyslat.