Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Amerika si oddychla, akcie večer smazaly těžké ztráty

Amerika si oddychla, akcie večer smazaly těžké ztráty

Foto: Wikipedia

Akcie na Wall Street opět posilují. Páteční seanci sice zahájily růstem, pak ale začaly ztrácet, aby se opět přehouply k ziskům.

Index Dow Jones industrial average posiloval krátce po 20. hodině SELČ o 1,06 procenta a dostal se tak na úroveň 11 504,70 bodu.

Index S&P 500 ve stejnou dobu rostl o 0,83 procenta a vyšplhal se na hodnotu 1210,0 bodu. Index technologických akcií Nasdaq Composite přidal 0,16 procenta na 2560,42 bodu.

Wall Street pomohly mimo jiné statistiky o vývoji americké nezaměstnanosti v červenci. Ta nečekaně klesla na 9,1 procenta. Údaje o nezaměstnanosti za červenec tak trhy překvapily. Analytici totiž očekávali, že bude míra nezaměstnanosti stagnovat na červnových 9,2 procenta. Podle amerického ministerstva práce ve Spojených státech vzniklo v červenci 117 tisíc nových pracovních míst. Analytici přitom očekávali, že jich vzniklo 85 tisíc. Data o červencové nezaměstnanosti v USA by podle agentury Reuters mohla zmírnit obavy z toho, že americká ekonomika sklouzne do nové recese.

Témata:  burza Wall street

Aktuálně se děje

30. července 2026 13:49

Parkování u obchodních center má svá pravidla. Za chybu hrozí pokuta

Parkoviště u obchodních center a supermarketů bereme jako samozřejmost. Přijedeme, zaparkujeme, nakoupíme a odjedeme. Na první pohled jde o obyčejný prostor, kde „platí zdravý rozum“. Ve skutečnosti však jde o prostor, kde se střetává soukromé vlastnictví, pravidla silničního provozu i ochrana spotřebitele. Právě zde proto mnohdy vznikají nedorozumění a někdy i nepříjemné spory mezi řidiči, provozovateli parkovišť nebo pojišťovnami. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

USA překvapivě skupují vlastní dluh, bitcoin těží z oslabování dolaru

V USA se včera stalo něco, co může být pro trhy mnohem důležitější, než se na první pohled zdá. Ministr financí Scott Bessent vytáhl proti vysokým dlouhodobým úrokům poměrně neobvyklou zbraň. Americké ministerstvo financí oznámilo, že nejméně zdvojnásobí objem odkupů starších státních dluhopisů se splatností 10 až 30 let. Zjednodušeně: stát se stane větším kupcem vlastních dlouhodobých dluhopisů.