Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc sobotu 15. června

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Před studenou frontou, která bude přecházet naše území k východu, k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):

Polojasno až skoro jasno. Zpočátku místy na Moravě a ve Slezsku, k ránu na západě Čech až oblačno. K ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 13 až 9 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr do 4 m/s.


Tlaková tendence: slabý, postupně mírný pokles


Počasí přes den (07-24):

Oblačno až zataženo, ráno a dopoledne na Moravě a ve Slezsku, později večer místy v Čechách skoro jasno až polojasno. Ráno ojediněle mlhy. Ojediněle, během dne postupně místy přeháňky nebo déšť, odpoledne a večer zejména na východě Čech a na západě Moravy místy bouřky, ojediněle i silné. Nejvyšší teploty 23 až 28 °C, v severozápadní polovině Čech 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C, v Krušných horách kolem 12 °C. Slabý, postupně mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s se bude v Čechách měnit na západní. Vítr v bouřkách přechodně zesílí a později večer zeslábne.


KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Večer a v noci na neděli se zejména na Moravě mohou vyskytnout ojediněle silné bouřky s přívalovými srážkami kolem 30 mm a kroupami.


Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, od západu slabý až mírný vzestup

Témata:  počasí léto déšť

Související

Aktuálně se děje

20. května 2026 15:20

18. května 2026 16:55

13. května 2026 17:00

29. dubna 2026 10:50

28. dubna 2026 16:34

Standard & Poor’s varuje: ČEZ může mít nejhorší rating za téměř 20 let

Agentura Standard & Poor’s dnes varuje, že společnosti ČEZ zhorší rating na nejhorší úroveň za posledních minimálně takřka 20 let; zhoršuje svůj ratingový výhled při zatímním zachování hodnocení A-. Agentura hodnotí plán na vyčlenění nevýrobní části ČEZ a prodeje její části jako negativní z hlediska věřitelů, neboť krok může zhoršit obchodní a potenciálně také finanční profil podniku. Nevýrobní část je dlouhodobě stabilnější než část výrobní, která by tak při vyčlenění přišla o stabilizující kotvu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy