Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bitcoin je jako na houpačce, čeká se na další růst

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Komentář Martina Stránského: Cena bitcoinu je v posledních dnech jako na houpačce. Od začátku června ztratil dvě procenta a ve středu se obchodoval okolo 67 300 USD, když ještě týden před tím byl za 71 000 dolarů. Momentálně se prodává za 68 260 dolarů. 

Do konce týdne se ale opět může vrátit k hranici 70 000 USD. Po minulém týdnu, kdy výrazně rostl, zažívá nyní bitcoin spíše ztráty. Zatímco na začátku měsíce se nejznámější kryptoměna vezla na vlně vysoké poptávky způsobené přílivem peněz do ETF, tento týden začal klesat po zprávách z USA. 

Ty naznačovaly oddálení snižování úrokových sazeb, které by podpořily zájem o investice do krypta. Následná informace o nižší inflaci za květen však optimismus ohledně snižování sazeb zase posílila. 

"I přes nižší cenu určitě nedoporučuji bitcoin prodávat, naopak očekávám, že cena pomalu poroste k 80 000 dolarů. Brzy by pak mohl atakovat 100 000 USD", dodává Martin Stránský, ředitel největšího českého prodejce krypta Bit.plus.

Témata:  Bitcoin kryptoměny

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 12:15

15. června 2026 13:59

Tři čtvrtiny Čechů letos tráví dovolenou v tuzemsku, vede jižní Morava

Letní dovolená letos bude ve znamení Česka. Podle aktuálního průzkumu agentury CzechTourism plánuje strávit volné dny v tuzemsku 77 procent Čechů, což je meziročně o dvanáct procentních bodů více. Mezi nejvyhledávanější destinace patří jižní Morava, kterou si pro dovolenou vybírá každý čtvrtý z těch, kteří zůstávají v České republice.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Osm investičních možností pro rok 2026: co dává smysl a co už méně

Inflace už není takovým strašákem jako před několika lety a úrokové sazby se po období výrazného růstu stabilizovaly. Investoři tak znovu řeší otázku, jak se svými penězi naložit. Jenže zatímco dříve se často hledala jedna „nejlepší“ investice, dnes se ukazuje, že důležitější je správně rozložit riziko a přemýšlet o tom, k čemu mají peníze sloužit. Jinou strategii zvolí člověk, který chce ochránit úspory na pět let, a jinou investor budující majetek na důchod nebo pro další generace. Které možnosti dnes dávají smysl?